Mobbing

Fizik tedavi uzmanı, tıp doktoru genç bir kadının intiharı üzerine, ülkemizde bir ideolojik aygıt ve yönetim enstrümanı haline gelmiş olan mobbing üzerine bir köşe yazısı yazdım. Mobbing üzerine çalışan, araştıran, merak edenler için bu yazıyı  PDF dökümanı haline getirerek sizlerle paylaşıyorum.
Yazının orijinal hali Gazetelink internet gazetesi, Toplumsol Dergi haber portalı ve bu sitede yayınlanmıştır. Kaynak göstermek kaydıyla kısmen veya tamamen kullanılabilir, paylaşılabilir.
Güzel okuyun

Yazar: Doğan Alpaslan Demir

1961 doğumlu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu tıp doktoru. Uzun yıllar kamuda ve sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptı. 1991 yılından itibaren müstear isimlerle tarih, toplumbilim, bilimkurgu, mitoloji, mobil teknolojiler, halk sağlığı, şiddet ve nefret dili üzerine gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Son beş yıldır yazılarını kendi adıyla yayımlamaktadır. Halen gazete ve dergilerde köşe yazısı, makale, deneme türünde yazılar yazıyor. E-kitap olarak yayınlanmış beş kitabı bulunuyor.

2 thoughts

  1. Sayın Doğan bey, bu yazınızı ilk olarak okudum. Başlığı bile çok ilgi çekiciydi. Her alanda yaşanılan, insanın canına bile kasteden mobbing konusunu etkileyici biçimde yazmışsınız. Bakış açınız bana çok şey öğretti. Diğer yazılarınızı da okuyacağım. İyi ki abone olmuşum. Güzel bir çaba. Kaleminize sağlık. Saygıyla.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s